Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 zakupy.tylkoTU.eu » O Nas

Bezpieczeństwo

Wszystkie sklepy, które zamieszczają swoje oferty w zakupy.tylkoTU.eu zostały przez nas sprawdzone. Zakupy w prezentowanych sklepach internetowych są bezpieczne i niczym nie ryzykujesz składając zamówienie, sklepy działają wg. polskiego prawa które chroni konsumenta i zapewnia gwarancje zakupu takie samo jak w przypadku zakupów w zwykłym sklepie. Chcemy wam zagwarantować ich rzetelność i doświadczenie w sprzedaży przez Internet, dlatego zawsze możecie do nas napisać i poinformować o nieprawidłowościach. Bardzo nam zależy na prawidłowej obsłudze klienta w sklepach znajdujących się w Pasażu dlatego będziemy interweniować w waszych sprawach.

Koniecznie piszcie o nieprawidłowościach Formularz kontaktowy

Z naszych doświadczeń wynika, że internetowy konsument powinien zachować pewne środki ostrożności. Nie są one szczególnie uciążliwe, a pozwalają mieć nadzieję, że zakupy nie skończą się rozczarowaniem.

Osoby, które nie dokonują zakupów w internecie często, jako przyczynę podają obawę o bezpieczeństwo danych z karty kredytowej. Ale przecież internet to tylko medium, w którym takie dane jest łatwiej wykorzystać, ukraść można je tak samo w świecie rzeczywistym - wystarczy je spisać z karty płatniczej. Z naszych doświadczeń wynika, że zagrożenia w handlu elektronicznym mogą być bardziej "rzeczywiste" i bardzo podobne do tych w handlu tradycyjnym: problemy z gwarancją, z naprawą, niedotrzymane terminy dostawy, zawyżona cena, sprzedawca, który nie zamierza uznać naszej reklamacji albo dostarczyć instrukcji w języku polskim.

Aby zminimalizować ryzyko związane z zakupami, warto sprawdzić, czy na stronie podana jest nazwa i adres sprzedawcy - fizyczny a nie wirtualny, a najlepiej także telefon kontaktowy. Są to naprawdę przydatne informacje, zdarzało się, że w trakcie zakupów dwukrotnie zmieniał się adres internetowy strony, na której dokonywaliśmy zakupów.

Proponujemy policzyć, ile będą kosztowały zakupy, dodać opłatę za transport i cło. Zgodnie z polskimi przepisami, sklep nie ma prawa żądać zapłaty przed otrzymaniem produktu czy wykonaniem usługi. Jest to przepis bardzo trudny do wyegzekwowania w praktyce, szczególnie jeśli zapłata odbywa się przy użyciu karty kredytowej. Jednak jest cenną wskazówką - jeśli jakikolwiek sklep internetowy zażąda przedpłaty, to znaczy, że działa niezgodnie z prawem i absolutnie nie należy godzić się na takie, niekorzystne, warunki zakupu

Przepisy prawne chroniące konsumenta w sklepie internetowym
Od 2 marca 2000 roku polski konsument w sklepie internetowym ma zapewnione takie same prawa, jak klient z Unii Europejskiej - a to na skutek implementacji prawa unijnego. W efekcie klient polskich sklepów internetowych może korzystać z całej gamy uprawnień, jakie daje mu "Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" . Kluczowy zapis tej ustawy, który powinien podnieść poziom zaufania do sklepów internetowych i zmniejszyć ryzyko związane z zakupem, to możliwość zrezygnowania z zakupu w ciągu 10 dni, bez podania przyczyny i bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Co więcej, prawo obliguje właściciela sklepu internetowego do powiadomienia konsumenta o takiej możliwości. Niestety większość sklepów skrupulatnie ukrywa tę informację przed odwiedzającym konsumentem. Czyżby w nadziei, że potencjalny klient zniechęci się do tej formy zakupów?

Prawa e-konsumenta
Z przyjemnością podajemy Państwu przepisy, które wynikają z Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, gdyż dają one Państwu całkiem przyzwoity poziom ochrony w trakcie zakupów internetowych. Na początek jednak należy zdać sobie sprawę, że ustawa ta nie dotyczy: inwestycji kapitałowych, ubezpieczeń, czynności bankowych, sprzedaży z licytacji, czyli aukcji internetowych, a także nieruchomości z wyjątkiem najmu.
  Zgodnie z ustawą:
 • Jeśli rezygnujesz z zakupu, to umowa pomiędzy Tobą a sprzedawcą uznawana jest za niezawartą i jesteś zwolniony ze wszelkich zobowiązań, musisz jednak oddać produkt w stanie niezmienionym (czyli nie możesz go używać przez te 10 dni), ale możesz go wypróbować (czyli przymierzyć, sprawdzić, jak działa).
 • Termin 10-dniowy liczy się od dnia dostarczenia produktu, a w przypadku usługi od dnia zawarcia umowy.
 • Jeśli na stronie sklepu internetowego nie zostały podane informacje o:
  nazwie i siedzibie sklepu,
  cenie obejmującej także cło i podatki,
  zasadach zapłaty,
  kosztach, terminie i sposobie dostawy,
  prawie do odstąpienia od umowy w przeciągu 10 dni,
  miejscu i sposobie składania reklamacji to termin, w którym możesz zrezygnować z zakupu wynosi trzy miesiące.
 • Nikt nie może żądać od Ciebie zapłaty za wycofanie się z umowy (odstępnego), takie żądanie jest bezprawne i nawet jeśli zostało zapisane w umowie (np. regulaminie sklepu), jest nieważne.
 • Jeżeli Twój zakup internetowy związany jest z kredytem lub pożyczką udzieloną Ci przez przedsiębiorcę, to odstąpienie od umowy (rezygnacja z zakupu) jest skuteczne także wobec umowy o udzielenie pożyczki lub kredytu.
 • Pamiętaj jednak, że prawo do odstąpienia od umowy (zwrotu towaru) nie przysługuje Ci jeżeli:

  • zawarłeś w internecie umowę o okresowe dostarczanie artykułów spożywczych,
  • zawarłeś umowę on-line o wykonanie, w ściśle oznaczonym okresie, usługi dotyczącej zakwaterowania, transportu, rozrywek, gastronomii.
  • Jeżeli nie umówiłeś się ze sprzedawcą, usługodawcą inaczej (nie podpisałeś odpowiedniej umowy), to nie będziesz mógł także w ciągu 10 dni, bez podania przyczyny i dodatkowych kosztów:
  • zrezygnować z zakupu kaset video i audio, płyt CD (czyli wszystkich nagrań audiowizualnych), programów komputerowych, jeśli otworzyłeś ich opakowanie,
  • zrezygnować z produktu lub usługi, jeżeli została ona wykonana według Twojego indywidualnego zamówienia,
  • zrezygnować z produktu, który ulega szybkiemu zepsuciu,
  • zrezygnować z prenumeraty prasy,
  • zrezygnować z usług w zakresie gier losowych i zakładów wzajemnych.
Pamiętaj, nim klikniesz w koszyk sprawdź:
 • Czy wiem gdzie znajduje się siedziba sklepu?
 • Czy wiem jak skontaktować się ze sprzedawcą?
 • Czy wiem dokładnie, co kupuję, znam wszystkie parametry produktu?
 • Czy znam całkowity koszt zakupu, łącznie z podatkiem, cłem, transportem?
 • Czy - kupując za granicą - wiem, w jakiej walucie podana jest cena?
 • Czy znam termin dostawy produktu i czy jest on dla mnie odpowiedni?
 • Czy sklep gwarantuje mi bezpieczny sposób zapłaty?
 • Czy sklep poinformował mnie, jak mogę zwrócić produkt?

O Nas


Jak to działa? | Bezpieczeństwo | Regulamin © 2008 - 2019
zakupy.tylkoTU.eu
tylkoTU.eu